Webinary sportowe. Czy szkolenia online są lepsze niż konferencje?

Szkolenia dla trenerów personalnych są doskonałym sposobem na poszerzenie wiedzy na temat sportu, dietetyki i suplementacji. Nie są przeznaczone wyłącznie dla profesjonalnych coachów, ale mogą z nich korzystać również sportowcy czy dietetycy. To także doskonały sposób na stawianie swoich pierwszych kroków w treningu personalnym. Dzięki dobrze skomponowanej wiedzy w jednym wykładzie, możemy szybko odnaleźć wszystkie niezbędne informacje. Sprawdźmy, dlaczego trener personalny powinien stale poszerzać swoją wiedzę i stawiać na swój rozwój zawodowy.

Czemu webinary dla trenerów personalnych są lepsze niż inne szkolenia?

Webinary dla trenerów personalnych mają tematy idealnie wpasowane w zawód sportowego coacha. Tworzą je również trenerzy personalni, którzy wiedzą jakie informacje są ważne w pracy nad sylwetką i lepszym zdrowiem podopiecznych. Dzięki profesjonalnemu podejściu w tworzeniu wykładów, webinary posiadają bardzo dobrą merytoryczną stronę. Znajdują się tam ważne dane oraz wszystkie informacje, które są skomponowane w ten sposób, by były łatwo przyswajalne. Wiele webinarów zbiera informacje nawet z kilku lub kilkunastu godzin wykładów na kursach stacjonarnych. Szkolenia online pozwalają na zapamiętanie tej samej wiedzy w znacznie krótszym czasie, co jest niezwykle cenne dla osób, które nie mają dostatecznej ilości czasu na dojazd na kursy stacjonarne. 

Szkolenia z zakresu sportu i dietetyki często dzielone są na wiele spotkań i wykładów. W webinarze dostajemy solidną porcję wiedzy, a sam wykład nie trwa długo. Dodatkowo możemy również wrócić do niego w każdym dowolnym momencie. Po zalogowaniu na panel i po uiszczeniu opłaty za wykład, możemy wielokrotnie odtworzyć go w dowolnym momencie. To wspaniała wiadomość dla osób, które lubią utrwalać swoją wiedzę, a przede wszystkim nie mają czasu, by wysłuchać cały webinar od początku do końca za jednym razem. Możliwość zatrzymania wykładu w każdym momencie, również jest ogromnym plusem.

Jakie webinary dostępne są dla trenerów personalnych?

Wśród szkoleń można znaleźć m.in. takie działy jak:

  • Trening
  • Dietetyka
  • Fizjoterapia
  • Psychologia sportu
  • Suplementacja.

Są to najważniejsze działy, w których powinien bez problemu poruszać się każdy trener personalny. Przede wszystkim taki podział tematów sprawia, że wyszukiwanie kursu jest bardzo szybkie. Jeśli chodzi o wykłady z zakresu treningu, znajdziemy takie tematy jak suplementy dla początkujących sportowców, trójbój siłowy, trening osób starszych, trening kobiet w ciąży.

Z zakresu dietetyki bardzo popularnymi tematami są: dieta wegańska dla sportowców, liczenie zapotrzebowania kalorycznego, dieta w zaburzeniach wchłaniania. 

Każdy trener personalny powinien mieć również wiedzę z zakresu psychologii. Dzięki temu może skutecznie wesprzeć mentalnie wszystkie osoby starające się o zmianę stylu życia oraz sylwetki. Dzięki przygotowaniu psychologicznemu, trener personalny będzie potrafił pomóc osobom z zaburzeniami odżywiania, a także tym z obniżoną samooceną. Webinary są prowadzone przez praktyków w swoich zawodach, dzięki czemu są przygotowane bardzo profesjonalnie pod kątem merytorycznym. Każdy wykład jest tak skonstruowany, by łatwo móc przyswoić wiedzę. Dzięki temu możemy znacznie łatwiej stworzyć potrzebne nam notatki, do powtarzania sobie materiału z webinaru.