Szkolenia Dla Trenerów Personalnych – Centrum szkoleń – szkolenia online – webinary

Szkolenia dla trenerów personalnych o dużej wartości merytorycznej oraz cennych wskazówkach skierowane są dla osób, które na co dzień zajmują się treningiem personalnym. W ramach szkoleń można otrzymać bardzo cenną wiedzę od specjalistów, którzy zajmują się na co dzień danymi zagadnieniami. W ramach szkoleń otrzymujemy duży zasób wiedzy z zakresu medyny sportowej, diety oraz treningu, a także praktyczne porady osób, które są praktykami w swoim zawodzie. W trakcie webinarów można dowiedzieć się szczegółów na temat trenowania osób z takimi problemami zdrowotnymi jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze.

Dlaczego nasze webinary są najlepszą opcją dla trenera?

Dzięki szkoleniom dla trenerów personalnych uczestnik może pozyskać fachową wiedzę z zakresu diety oraz dietoterapii, a także prowadzenia treningów. To wiedza, która zaczerpnięta jest od profesjonalistów z danej dziedziny, specjalizujących się w prowadzeniu fizjoterapii oraz układaniu diet. W krótki i przystępny sposób każdy webinar dla trenerów personalnych przybliża problem, który może napotkać każdy „coach”.

Webinary są skonstruowane w ten sposób, aby móc rozszerzyć naszą wiedzę z zakresu diety, treningu, a także psychologii sportu. Zawierają najważniejsze podpunkty, które pozwolą nam uporządkować pozyskaną wiedzę. Po każdej dawce informacji następuje ich streszczenie, co znacznie ułatwia nam nie tylko naukę, ale również wykonywanie notatek. Webinary są przystępne nie tylko dla osób doświadczonych w zakresie treningu personalnego, ale również są zrozumiałe dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem personalnym. Są świetnym sposobem na pozyskanie rzetelnej wiedzy, która przyda nam się w pracy z klientem.

Jakie webinary znajdziemy w sieci?

W sieci znajdziemy różnorodne webinary, które dotyczą zarówno diety, jak również psychologii sportu.

Można znaleźć m.in. takie tematy, jak:

  • Dobór treningu do problemów zdrowotnych
  • Wybór diety dla osób aktywnych
  • Wybór sposobu żywienia przy insulinooporności
  • Psychologia sportu
  • Wsparcie mentalne w sporcie
  • Trening osób w podeszłym wieku

Ogromna różnorodność webinarów sprawia, że każdy trener personalny znajdzie tematy, które go zainteresują.

Dostępne w sieci webinary są podzielone pod kątem tematyki, którą poruszają. Taki podział sprawia, że łatwiej jest nam znaleźć interesujące szkolenie.. Aby webinar był dla nas w pełni pożyteczny, na stronie możemy przeczytać, jakie zagadnienia porusza i jaką wiedzę możemy pozyskać dzięki szkoleniu. Dzięki temu możemy zapisać się tylko i wyłącznie na webinary, które faktycznie pomogą nam w rozwoju jako trener personalny.

Dlaczego warto dokształcać się w pracy trenera personalnego?

Wielu osobom wydaje się, że trener personalny nie potrzebuje szkoleń, a wszystkie zagadnienia potrzebne do pracy zawodowej zostały poruszane w trakcie wyrabiania licencji trenerskiej. Nic bardziej mylnego. Trener personalny wciąż potrzebuje nowych informacji, zwłaszcza w momencie, kiedy zajmuje się osobami z różnych grup wiekowych. Każdy kolejny klient posiada inne potrzeby w stosunku do treningu, ale również inne przyzwyczajenia żywieniowe, czy też problemy zdrowotne. Bez solidnej podstawy w postaci szkoleń online, konferencji w sieci, trener personalny nie będzie mógł długo pracować w swoim zawodzie. Branża fitness stale się rozwija i wciąż możemy znaleźć nowe informacje względem diet oraz kształtowania sylwetki. 

Trwają badania naukowe, które potrafią odkryć wiele jeśli chodzi o regenerację ludzkiego organizmu.

Bez rzetelnej wiedzy na temat ludzkiej anatomii oraz biochemii, trener personalny nie będzie w stanie odpowiednio dobrać treningu tak, by był on w pełni wystarczający, a przede wszystkim skuteczny. Klienci wymagają od trenera personalnego wiedzy merytorycznej oraz możliwości pomocy w zbudowaniu odpowiedniej sylwetki. Bardzo ważne jest też wsparcie mentalne, dzięki któremu osoba trenująca może znaleźć odpowiednią motywację do dalszych działań. Trener personalny powinien być więc nie tylko bardzo dobrym teoretykiem i praktykiem, ale również mieć dobre przygotowanie psychologiczne, ponieważ jako mentor może wpłynąć na zachowania swoich klientów i poprowadzić ich do sukcesu. Wszystko to można osiągnąć w oparciu o wiedzę praktyków oraz teoretyków i szkolenia online.