Czy warto robić szkolenia dla trenerów personalnych?

Szkolenia dla trenerów personalnych zyskują obecnie coraz większą popularność. Wśród nich można znaleźć wiele ciekawych webinarów z różnej tematyki. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą doszkolić się z wybranej tematyki, a nie chcą wydawać środków na bardzo kosztowne kilkudniowe konferencje. Z pomocą webinaru możemy bez problemu znaleźć odpowiednią wiedzę, którą łatwo przyswoimy w szybkim czasie, bez konieczności wyjazdów.

Dlaczego warto wybrać szkolenia online – webinary dla trenerów personalnych?

Szkolenia online dla trenerów personalnych są idealny sposobem na uzyskanie rzetelnej i pełnej wiedzy odnośnie treningów personalnych, ale również diety i psychologii w sporcie. Zyskamy wiedzę, która będzie nam konieczna do dalszej pracy jako „coach”. W przypadku trenerów personalnych pracujących samodzielnie, jako osoby prywatne, niestety szkolenia nie są zapewniane, tak jak w przypadku osób zatrudnionych w klubach fitness przez pracodawcę. Trener personalny, który samodzielnie współpracuje z klientami, może mieć problem z dostaniem się na profesjonalne kursy prowadzone dla grup czy firm. Webinary online nie odbiegają swoją jakością merytoryczną od szkoleń, które prowadzone są przez teoretyków oraz praktyków, którzy z ogromnym zaangażowaniem tworzą specjalne panele szkoleniowe dla przyszłych i obecnych trenerów personalnych. Każdy webinar ma swoją część, w której ogólnie jest przedstawiany dany problem. Następnie w szczegółowych punktach można rozwinąć dalsze części zagadnienia. Z pomocą przykładów osoba prowadząca webinar naświetla tematykę, pozwalając nam na szybszą i bardziej skuteczną naukę. To wspaniały sposób na poszerzenie naszej wiedzy z zakresu dietetyki, treningu i mentoringu.

Dlaczego webinary są lepszym rozwiązaniem niż kilkudniowe konferencje?

Webinary dla trenerów są tak samo skutecznym narzędziem do nauki zagadnień z zakresu sportu i żywienia co kilkudniowe konferencje. Mają za to znacznie więcej plusów. Przede wszystkim nie musimy przemieszczać się, by zyskać odpowiednią wiedzę, a nawet certyfikat potwierdzający ukończenie przez nas kursu. Wiele zagadnień nie wymaga od nas obecności na sali wykładowej. Jeśli dokształcamy się wyłącznie teoretycznie, to warto przemyśleć wykupienie webinaru z wybranej przez nas tematyki. Są one przystępne cenowo oraz bardzo przybliżają wybraną tematykę, bez konieczności obecności na wielogodzinnych konferencjach. W przypadku konferencji mogą zdarzyć się wykłady, które niekoniecznie przekazują wiedzę konieczną w naszej pracy zawodowej. W tym wypadku webinar jest znacznie lepszym pomysłem, ponieważ to my wybieramy tematykę, z jakiej chcemy się dokształcić. Co ważne, webinar można zatrzymać albo powtórzyć, ponieważ po jego wykupieniu jest on cały czas dostępny na platformie.

Kto może korzystać z webinarów dla trenerów personalnych?

Tak naprawdę z takich webinarów mogą korzystać wszystkie osoby, które zainteresowane są rozwojem osobistym i chcą polepszyć wygląd swojej sylwetki. Są jednak kierowane głównie do osób zajmujących się sportem i posiadających podstawową wiedzę z zakresu sportu i żywienia w sporcie. Wśród tematów, jakie można znaleźć na stronach, pojawiają się m.in. kursy i szkolenia z zakresu żywienia, przygotowania psychologicznego w sporcie, mentoringu, wsparcia osób niepełnosprawnych w dążeniu do zdrowia i lepszej kondycji, sposobów na wprowadzenie zmian żywieniowych u podopiecznych.