Atrakcje Stone Town cz. 1

Na poznanie Stone Town wystarczy właściwie jeden dzień. Jednak można mieszkać tu miesiąc i nie zdołać odkryć wszystkich tajemniczych zakamarków Kamiennego Miasta. Atmosfera tego miejsca zachwyca turystów. Przedstawiamy kilka najważniejszych atrakcji Stone Town.

Palace Museum
Dawniejszy Pałac Sułtana obecnie jest muzeum sułtanów Zanzibaru. Można tu podziwiać interesującą kolekcję portretów, pdarków dla władców wyspy składanych z okazji międzynarodowych wizyt. Znajduje się wśród nich między innymi portret Cesarza Franciszka. Ekspozycja muzeum została podzielona na sale poświęcone poszczególnym władcom. Ogromną popularnością cieszy się pokój księżniczki Salme. Ale znajduje się tu również sala posiedzeń komunistycznego rządu. Co ciekawe, nadal odbywają się tu ważne uroczystości państwowe. Przed wizytą w muzeum warto, choć trochę zapoznać się z ciekawą historią Zanzibaru.

Wielkie Drzewo
To miejsce spotkań lokalnej ludności oraz jeden z głównych punktów orientacyjnych. Wielkie drzewo jest ogromnym figowcem, w którego cieniu można się nieco zrelaksować, odpocząć od upału i wypić sok z trzciny cukrowej. Wokół powstały nawet prowizoryczne bary np. z pieczonymi na ruszcie szaszłykami. Spotkać tu można miejscowych handlarzy i bankierów w czasie „przerwy na lunch”.

Dom Cudów
Domem Cudów nazywany jest dawny pałac sułtana Barghasha ibn-Saida, syna pierwszego sułtana panującego na Zanzibarze, czyli Saida ibn-Sultana. Miejscowi nazwali ten pałac Beit El Ajaib (Dom Cudów). Nazwa bardzo szybko przyjęła się i dziś nikt nie nazwie już tego miejsca inaczej. Z pewnością jest to jedna z największych budowli na wyspie. Ciekawostka jest fakt, że to właśnie w tym budynku po raz pierwszy na Zanzibarze zainstalowano oświetlenie elektryczne. Również mieszkańcy pałacu, jako pierwsi mogli cieszyć się bieżącą wodą. Była tu także zainstalowana pierwsze winda w Afryce Wschodniej. Jednym zdaniem, biorąc pod uwagę uwarunkowania, prawdziwe cuda. Budynek sam w sobie robi ogromne wrażenie.

Berlin albo DDR
Tak przez mieszkańców nazywany jest fragment miasta zaprojektowany w latach 60 i 70 przez architektów z socjalistycznego NRD. Oczywiście, w ramach bratniej pomocy. Całość wygląda, jak prawdziwe komunistyczne osiedle. Siedmiopiętrowe bloki tworzą swego rodzaju miejskie getto. Wrażenie jest dosyć przygnębiające, jednak sam fakt, że w Afryce można znaleźć również takie miejsca, zaskakuje.

O serwisie

Na stronie znajdziesz opisy najpiękniejszych i najciekawszych miejsc na świecie. Nie zabraknie również podróżniczego poradnika. Zapraszamy! 

www.krzeptowki.pl/

wakacje w boliwii

 

Kontakt

802 369 745

kontakt@ossdelfin.pl

Galeria