Atrakcje Stone Town cz.2

Każde miasto ma takie miejsca, do których trzeba się udać, aby poznać atmosferę, zwyczaje mieszkańców i ich codzienne życie. Kamienne miasto nie jest tu wyjątkiem.

Darajani Market
Darajani Market zlokalizowany jest na pograniczu starego i nowego miasta. To jego główny targ. Przygotujmy się na intensywne, mocne zapachy. Odkrywanie tego miejsca może być fascynującą przygodą. Obserwowanie kupujących, sprzedających, towarów wystawionych na stoiskach wciąga jak najlepszy film sensacyjny. Na targu znajdziemy praktycznie wszystko. Od owoców, przez przyprawy, po pralki i telewizory. Pod zadaszoną częścią sprzedawane są ryby i mięso. Warto pojawić się tu przed południem, bo towar znika w mgnieniu oka. Szczególną popularnością cieszą się ryby. Poza tym nawet gdyby po 12: 00 udało nam się kupić jakąś rybę, to po kilku godzinach w równikowym słońcu, bez lodówki czy choćby grama lodu, trudno byłoby nazwać ją świeżą. 

English Club
Nazywany również Africa Hause to miejsce, z którego tarasów można oglądać ponoć najpiękniejsze zachody słońca na Zanazibarze. Właśnie o zachodzie słońca można tu spotkać prawdziwe tłumy. Jest tu drogo. Renoma English Club wynika z jego przeszłości. Odwiedzali go w trakcie wypraw na Zanzibar Livingstone, Stanley, brytyjscy namiestnicy z czasów kolonialnych, a potem goście komunistycznego Zanzibaru np. Che Guevara oraz Fidel Castro. 

Mercury’s
Na Zanzibarze, w Stone Town właśnie, urodził się słynny muzyk legendarnej grupy Queen Freddie Mercury. Przyszedł na świat w 1946 roku, jako Farrokh Bulsar. W mieście nie może, więc zabraknąć poswięconych mu miejsc. Jednym z nich jest restauracja na nabrzeżu Mercury’s. Nie tylko jej nazwa, ale również wystrój i muzyka nawiązuje do Freddiego. Miejsce to dla wszystkich fanów grupy Queen jest niemal kultowe.

Ogrody Forodhani
Po zapadnięciu ciemności Ogrody Forodhani zaczynają naprawdę żyć. Pojawiają się kramy z przekąskami, wśród których można znaleźć szaszłyki, krewetki, rozmaite gatunki ryb, langusty oraz ośmiornice. Wyciskarki trzciny cukrowej produkują orzeźwiający sok. Węgiel żarzy się na rusztach. Pełno tu turystów, którzy jeszcze przed chwilą oglądali piękny zanzibarski zachód słońca. Jest gwarno i tłoczno. Co chwilę słychać okrzyki naganiaczy, którzy zachwalają poszczególne stoiska. To bardzo malownicze i dosyć specyficzne miejsce.

O serwisie

Na stronie znajdziesz opisy najpiękniejszych i najciekawszych miejsc na świecie. Nie zabraknie również podróżniczego poradnika. Zapraszamy! 

www.krzeptowki.pl/

wakacje w boliwii

 

Kontakt

802 369 745

kontakt@ossdelfin.pl

Galeria