Słów kilka o pieniądzach na Zanzibarze

Walutą obowiązującą na Zanzibarze są szylingi tanzańskie. Oczywiście najbardziej opłaca się regulowanie należności przy pomocy tej waluty. Jednak istnieje możliwość zapłacenia w dolarach, jeżeli cena od początku podana jest również w walucie amerykańskiej. Tak jest bardzo często w przypadku cen noclegu w hotelach na Zanzibarze.

Wymiana waluty
Dokonując wymiany pieniędzy warto wziąć pod uwagę obowiązujący kurs. Oczywiście z najgorszym kursem spotkamy się chcąc wymienić walutę w hotelach. Nieco lepszy obowiązuje zawsze na lotniskach. Najkorzystniej wymieniać walutę w kantorach znajdujących się w Stone Town. Szylingami Tanzańskimi nie zapłacimy w żadnym innym afrykańskim kraju, poza Zanzibarem. Warto je, zatem wymienić na inną walutę, najlepiej dolary, jeszcze przed odlotem. 

Płatnosci kartą
Kartą uregulujemy należności w lepszych hotelach oraz restauracjach dla turystów. Chyba, że mieliśmy pecha trafiając na przerwę w dostawie prądu. Takie awarie zdarzają się na Zanzibarze bardzo często. Musimy liczyć się z doliczeniem prowizji za płatność kartą. Będzie to od 3-5 %. W sklepach czy restauracjach lokalnych nie ma co marzyć o zapłaceniu kartą. 

Istnieje możliwość wyciągnięcia pieniędzy z bankomatu. Bankomat najszybciej znajdziemy w Stone Town. Powinniśmy wziąć pod uwagę limit wypłat, który różni się w zależności od bankomatu. Niekiedy jest to 100 tysięcy szylingów, czasami 200 lub 300 tysięcy. Gdy potrzebujemy większej gotówki konieczne jest zrobienie wypłat w kilku bankomatach. Pamiętajmy o tym, by zawsze zostawić sobie pewien zapas waluty lokalnej. Przy wspomnianych awariach prądu bankomaty po prostu nie działają. Poza tym zawsze może się zdarzyć, że zabraknie nam pieniędzy akurat w tej części wyspy, gdzie bankomatu nie uświadczymy. 

Ceny za nocleg na Zanzibarze
Zanzibar z pewnością trudno nazwać tanim. To kraj nastawiony na turystykę. Turyści traktowani są, więc tutaj zawsze, jako potencjalne źródło dochodów. Ceny noclegów charakteryzują się ogromną rozpiętością. Są hotele, w których przekraczają one zdecydowanie zdrowy rozsądek, ale znajdziemy i takie miejsca, które nie zrujnują naszego budżetu. Ekskluzywnie będzie na pewno w Essque Zalu Zanzibar czy Zanzi Resort. Tutaj ceny przekraczają 250 EURO za dobę. Ale do dyspozycji mamy np. dwuosobowe wille z prywatnym basenem i lokajem.

O serwisie

Na stronie znajdziesz opisy najpiękniejszych i najciekawszych miejsc na świecie. Nie zabraknie również podróżniczego poradnika. Zapraszamy! 

www.krzeptowki.pl/

wakacje w boliwii

 

Kontakt

802 369 745

kontakt@ossdelfin.pl

Galeria